Apģērba konstruēšanas metodes

Apģērbu konstruēšanā izmanto dažādas metodes, kas radītas, apkopojot uzkrāto apģērbu piegriešanas pieredzi.

Drapētu vai neparastu šūšanas modeļu piegrieztņu iegūšanai izmanto uzsprauduma jeb mulāžas metodi (franču val. – moulage – kāda objekta precīzs atveidojums). Mazvērtīgu audumu (maketaudumu) nostiprina uz manekena vai cilvēka ķermeņa atbilstoši iecerētajam šūšanas modelim. Pēc tam piegriezumdetaļas piesprauž pie papīra un ar zīmuli apvelk to kontūras.

Individuālajā apģērba šūšanā visbiežāk izmanto aprēķinu grafisko (mērvirslaižu) metodi. Izmantojot ķermeņa mērus un virslaides, izgatavo ģērba pamatpiegrieztnes rasējumu. Aprēķinu grafiskajai metodei ir daudz variantu, kas atšķiras galvenokārt ar formulu struktūru un grafiskās konstruēšanas veidiem. Kā vienu no izplatītākajiem mērvirslaižu metodes paveidiem apģērba modelēšanas uzņēmumos izmanto vienoto apģērba konstruēšanas metodi. Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka sieviešu, bērnu un vīriešu apģērba pamatpiegrieztņu konstruēšanai izmanto līdzīgas aprēķinu formulas un rasēšanas grafiskos paņēmienus.

Šeit piedāvātā modelēšanas metode ir iespējami vienkāršota aprēķinu grafiskā (mērvirslaižu) metode. Konstruējot pamatpiegrieztni, izmanto ķermeņa mērus un virslaides (centimetros) un veic konstruktīvo nogriežņu aprēķinus pēc vienkāršām formulām.

Lielumu, par kuru jāpalielina cilvēka ķermeņa mēra skaitliskā vērtība, lai iegūtu vēlamo apģērba formu, kā arī nodrošinātu valkātāja kustību ērtumu, sauc par virslaidi.

Nodarbojoties ar apģērbu konstruēšanu, var iegūt ne tikai sava ķermeņa mēriem atbilstošas pamatpiegrieztnes, bet arī zināšanas un prasmes, kas palīdz ar izpratni lietot modes žurnālu piedāvātās piegrieztnes vai komercpiegrieztnes (pārdošanai sagatavotas viena modeļa piegrieztnes).

Mūsu pakalpojumi

  • Sieviešu apģērba veikali (mazumtirdzniecība)

    Priekš Jums ir atvērti daži mazumtirdzniecības veikali, kur Jūs varat iegādāties VELME firmas jebkura izmēra sieviešu apģērbu par visai demokrātiskām cenām. Šeit Jūs atradīsiet dažādas apģērba līnijas: jebkuram vecumam un gaumei, no klasiskiem kostīmiem līdz ultramoderniem tērpiem.

  • Gatava formas apģērba pārdošana no noliktavas (juridiskām personām)

    Ja Jūs negribat tērēt laiku formas projektēšanai, tad varat vienkārši atbraukt pie mums un pasūtīt nepieciešamo apģērba partiju no noliktavas. Simti apģērba nosaukumu gaida Jūs – pie mums Jūs atradīsiet dažādu modeļu un fasonu formas apģērbu, kā universālo, tā arī specializēto apģērbu.

  • Apģērba šūšana pēc pasūtījuma (juridiskām personām)

    Pie mums strādā sava darba profesionāļi, kuri veido formas apģērba labākos modeļus pēc Jūsu skicēm. Ja Jums pat nav ne priekšstata, kā formas apģērbam ir jāizskatās, mūsu dizaineri izstrādās dažas skices, pēc kurām Jūs izvēlieties visvairāk atbilstošu Jūsu gaumei. Mēs vienmēr stingri pieturamies Jūsu kompānijas korporatīvajam stilam, pielietojam mūsdienīgus materiālus un šūšanas tehnoloģijas.

Raksti

Sieviešu apģērbi no Velme: izvēlamies svārkus

Neskatoties uz to, ka sieviešu bikses ir populāras, svārki tradicionāli ir sieviešu apģērbi, kuri pateicoties pareizai izvēlei, ne tikai izceļ figūras skaistumu, bet arī sniedz īpašniecei pārliecību un valdzinošu sievišķību.

Sieviešu apģērbi no veikala Velme – kvalitatīvi, stilīgi, pieejami!

Tas ir dabiski, ka ikviena sieviete cenšas izskatīties spilgti, efektīvi, eleganti – tam viņas izmanto daudzus noslēpumus un visdažādākos līdzekļus. Vienā no pirmajām vietām šajā sarakstā ir sieviešu apģērbi, it īpaši svārki, žakete, blūze. Svarīgi atzīmēt – sieviešu apģērbi aizsargā ne tikai no aukstuma, bet arī piesedz kailumu.

Rakstu arhīvs Follow velmelv on Twitter Follow velmelv on Facebook Raksti RSS

Sākumlapa Uzrakstīt mums Mājas lapas karte