Lai apģērbi kalpotu ilgāk

Pavasarī lielākā daļa no mums, meitenēm, domā par jaunas drēbju kārtas un apavu iegādi. Šajos nebūt ne tik vieglajos laikos varbūt der rūpīgāk padomāt ne tikai par to, kā ieekonomēt, lai sanāktu kārotajam kurpju pārim vai apģērbam, bet arī – kā savā garderobē esošās lietas rūpīgi kopt, lai tās pēc iespējas ilgāk kalpotu. Ielūkosimies jau labi zināmos, bet, iespējams, mazliet piemirstos apģērba kopšanas padomos, kā arī ne tik vienkāršos.

Iegādājoties gan apģērbu, gan arī apavus, kopšanas informācija izlasāma uz etiķetēm vai rakstiskas kopšanas pamācības veidā, bet tas mums neliedz mazliet ieskatīties kopšanas pamatprincipos.

Apģērbi

Jāatceras dažas būtiskas lietas, izvēloties piemērotu apģērba mazgāšanas līdzekli. Pievērs uzmanību uz iepakojuma dotajiem norādījumiem, kam tieši šis līdzeklis domāts, jo ir dažādi mazgāšanas līdzekļi, kas izmantojami noteiktā temperatūrā un mazgāšanas režīmā. Ja veļas mazgājamā mašīnā izmantosi pulveri mazgāšanai ar rokām, apģērbā ilgi saglabāsies putas.

Ieteicams mājās turēt divu veidu veļas pulverus – vienu baltai, vienu krāsainai veļai. Pulveris, kas domāts baltai veļai, satur balinātāju, tāpēc krāsainie apģērbi varētu ātrāk izbalēt.

Pirms mazgāšanas izšķiro apģērbu pēc kopšanas norādījumiem, ņemot vērā simbolus uz apģērba etiķetēm, kā arī pēc krāsas, materiāla un netīrumu daudzuma.

Apģērbi no kokvilna un lina

Kokvilnas un lina apģērbus mazgā veļas mazgājamā mašīnā. Ieteicams rīkoties pēc norādījumiem, bet parasti baltus audumus var mazgāt 90 °C, bet krāsainus 60 °C temperatūrā. Ja apģērbs ir spilgts, krāsas košas, labāk izvēlēties saudzīgāku režīmu – 40 °C. Šādu apģērbu gludina ar siltu, nevis karstu gludekli.

Apģērbi no vilna

Vilnas audumiem derēs ķīmiskā tīrīšana, mazgāšana veļas mazgājamā mašīnā 30 °C temperatūrā vai saudzīga mazgāšana ar rokām. Vilnu nevajag mērcēt, tāpat parūpējies, lai pulveris pilnībā izšķīst. Nekādā gadījumā neizgriez un neberzē. Pēc mazgāšanas vilna kārtīgi jāizskalo tajā pašā 30 °C temperatūrā. Žāvējot vilnas apģērbs jāizklāj, nevis jākarina uz auklas vai žāvētāja. Gludina vidēji augstā temperatūrā caur mitru drāniņu.

Dabiskais zīds

Šis smalkais materiāls jāmazgā ar rokām siltā ūdenī pēc iespējas saudzīgāk, audumu nekādā gadījumā neberz. Labāk, lai ūdens temperatūra ir zemāka. Zīda mazgāšanai izmanto saudzīgu mazgāšanas līdzekli, kas domāts zīda vai vilnas mazgāšanai, un arī nedaudz etiķa, ja zīda apģērbi ir krāsoti (apgleznoti). Tādā gadījumā etiķi ūdenim pievieno gan mazgājot, gan skalojot. Tas tāpēc, lai saglabātos krāsu košums un tās nenomazgātos. Pēc mazgāšanas zīdu tikai notecini, bet nekādā gadījumā to negriez un neliec centrifūgā! Vēlams gludināt vēl mitru zīdu tam paredzētajā temperatūrā no kreisās puses.

Poliamīds, akrils, poliesteris

Mazgā tāpat kā smalku veļu – ar rokām vai veļas mazgājamā mašīnā 40 °C temperatūrā, neizmantojot spēcīgu izspiešanu centrifūgā. Kārtīgi izskalo, var arī ar skalošanas līdzekli. Žāvē izkārtu ar sakārtotām nošuvēm un ielocēm. Gludini tikai zemā temperatūrā.

Viskoze, dažādas šķiedras un acetāts

Šeit derēs ķīmiskā tīrīšana vai saudzīga mazgāšana kā smalkai veļai. Mazgā ar rokām vai veļas mazgājamā mašīnā 40 °C temperatūrā. Priekšmazgāšana un mērcēšana nav vajadzīga. Gludini vidēji augstā temperatūrā.

Jaukts materiāls

Jaukts materiāls - poliesters + kokvilna, poliesters + akrils, poliesters + vilna un poliesters + viskoze. Mazgā kā smalku veļu ar rokām vai veļas mazgājamā mašīnā 40 °C temperatūrā. Ja apģērba sastāvā ir vairāk nekā 50% vilnas, to tīra ķīmiski. Ar šo apģērbu rīkojies uzmanīgi un neizmanto spēcīgu izspiešanu centrifūgā. Žāvē izkārtā veidā ar sakārtotām nošuvēm un ielocēm. Gludina vidēji siltā temperatūrā caur mitru drāniņu.

Ādas apģērba kopšana

Kopšanas līdzekļi ādas apģērbiem veikalu plauktos bieži vien nemaz nav atrodami, bet var lietot arī ādas apavu kopšanas līdzekļus. Ādas jakai derēs pēc krāsas piemeklēts apavu krēms. Tas domāts arī citiem ādas izstrādājumiem, piemēram, cimdiem, somām un siksnām. Izvēlēto kopšanas līdzekli vispirms izmēģini uz izstrādājuma neredzamā vietā. Zamšādas jakām un aitādas kažociņiem derēs tā pati recepte, tikai jālieto tie kopšanas līdzekļi, kas attiecīgi domāti zamšādai, velūram vai nubukam. Ļoti svarīgi pielāgot vajadzīgo krāsu. No zamšādas krāsu izmazgāt var neizdoties. Spīdīgās vietas zamšādā vari tīrīt un uzirdināt ar dzēšgumiju vai īpašām sukām-skrāpīšiem.

Ādas apģērbu, protams, var nodot arī ķīmiskajā tīrītavā, kur tevi brīdinās, ja iespējami kādi tīrīšanas trūkumi. Kad āda ir mitra un salipusi, tā jānosusina. Nekādā gadījumā ādas apģērbu nedrīkst žāvēt tuvu karstām elektroierīcēm, radiatoriem vai likt uz krāsns! Šādi žāvējot, āda kļūst cieta, sausa, trausla un neglīta. Vislabāk ādas apģērbu uzlikt uz pleciņiem un brīvi pakarināt, lai tas istabas temperatūrā izžūst. Ādas apģērbus glabā sausā un tumšā vietā.

Kažoku glabāšana ziemai

Speciālisti brīdina – kažoku nedrīkst glabāt polietilēna maisā, kur tas neelpo, jālieto audekla maiss vai to var apklāt arī ar vecu palagu. Tāpat nevajag aizrauties ar smirdošiem pretkožu līdzekļiem. Pietiek kažoka piedurknēs sabāzt avīzes, jo kodēm nepatīk tipogrāfijas krāsas smarža. Nekādā gadījumā vasarā nenes kažoku saulītē. Vislabāk to glabāt vēsā vietā. Latvijas kažoku ražotāji saviem klientiem piedāvā pa vasaru kažokus nodot īpašā glabātavā, kur tiek uzturēta optimāla temperatūra.

Vēl daži padomi apģērba kopšanā

Ja tev nepatīk gludināt vīriešu kreklus, uzreiz pēc mazgāšanas nopurini tos un neizgrieztus novieto uz drēbju pakaramā. Izžuvis krekls tikpat kā nebūs jāgludina.

Vēdini skapi

Vari izmantot dažādas aromatizējošas vielas vai smaržīgus ziepju gabaliņus, lai apģērbi saglabātu svaiguma smaržu. Tā darīja mūsu vecmāmiņas.

Pagājušās sezonas apģērbu var glabāt plastikāta maisos (izņemot kažokādu un dūnu jakas). Ieliec tajos ziepju gabaliņu ar visu iepakojumu.

Pirms iekārt kažoku vai mēteli skapī līdz nākamajai sezonai, ieliec tam kabatā pretkožu līdzekli, kaltētus lavandas ziedus, krustnagliņas vai smaržīgas tabakas maisiņu.

Mūsu pakalpojumi

  • Apģērba modelēšana (konstruēšanas pakalpojumi)

    VELME šūšanas kompānija sniedz palīdzību vīriešu un sieviešu apģērba modelēšanā no skices. Mūsu meistari izpildīs pasūtījumu atbilstoši Jūsu vēlmēm, īsā laikā un ar augstu kvalitātes līmeni.

  • Sieviešu apģērba veikali (mazumtirdzniecība)

    Priekš Jums ir atvērti daži mazumtirdzniecības veikali, kur Jūs varat iegādāties VELME firmas jebkura izmēra sieviešu apģērbu par visai demokrātiskām cenām. Šeit Jūs atradīsiet dažādas apģērba līnijas: jebkuram vecumam un gaumei, no klasiskiem kostīmiem līdz ultramoderniem tērpiem.

  • Apģērba šūšana pēc pasūtījuma (juridiskām personām)

    Pie mums strādā sava darba profesionāļi, kuri veido formas apģērba labākos modeļus pēc Jūsu skicēm. Ja Jums pat nav ne priekšstata, kā formas apģērbam ir jāizskatās, mūsu dizaineri izstrādās dažas skices, pēc kurām Jūs izvēlieties visvairāk atbilstošu Jūsu gaumei. Mēs vienmēr stingri pieturamies Jūsu kompānijas korporatīvajam stilam, pielietojam mūsdienīgus materiālus un šūšanas tehnoloģijas.

Raksti

Sieviešu apģērbi no Velme: izvēlamies svārkus

Neskatoties uz to, ka sieviešu bikses ir populāras, svārki tradicionāli ir sieviešu apģērbi, kuri pateicoties pareizai izvēlei, ne tikai izceļ figūras skaistumu, bet arī sniedz īpašniecei pārliecību un valdzinošu sievišķību.

Sieviešu apģērbi no veikala Velme – kvalitatīvi, stilīgi, pieejami!

Tas ir dabiski, ka ikviena sieviete cenšas izskatīties spilgti, efektīvi, eleganti – tam viņas izmanto daudzus noslēpumus un visdažādākos līdzekļus. Vienā no pirmajām vietām šajā sarakstā ir sieviešu apģērbi, it īpaši svārki, žakete, blūze. Svarīgi atzīmēt – sieviešu apģērbi aizsargā ne tikai no aukstuma, bet arī piesedz kailumu.

Rakstu arhīvs Follow velmelv on Twitter Follow velmelv on Facebook Raksti RSS

Sākumlapa Uzrakstīt mums Mājas lapas karte